Kategoriler

Sean Spicer: "Teröristlere karşı tavrımız net"

YAVUZ ATALAY - ÖZEL RÖPORTAJ / WASHINGTON

Beyaz Saray'ın yeni sözcüsü Spicer, Trump'ın ilk görev gününde Türk basınından sadece AKSAM'a konustu: Türkiye ile ABD arasına kimsenin girmesine izin vermeyecegiz.

Beyaz Saray'ın yeni basın sözcüsü Sean Spicer AKŞAM'a konuştu. Başkanlık devir - teslim törenlerine ilişkin soruyu cevaplayan Spicer "Amerika'yı yeniden büyük yapacağız ve bu törenlerin büyüklüğü de bunun ilk adımı" diye konuştu.

TÜRKİYE DOSTUMUZ

Teröristbaşı Fetullah Gülen'in iadesi hakkında soruyu da cevaplayan yeni Beyaz Saray sözcüsü, Gülen'in iadesine ilişkin teröristlere karşı tavrımız nettir. Terörist olup olmadığını araştırıyoruz. Bunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz bundan daha fazlasını söylemeye gerek yok. 

Ortadoğu'ya ilişkin bizi neler bekliyor sorusuna ilişkin de Obama ve Clinton'dan daha çok ve daha iyi çalışacağız. Bölgeye huzur ve kaliteli yaşamın hakim olması için çalışacağız. DEAŞ'e ilişkin ise Amerika teröristlerle işbirliği yapmaz. Amerika'nın gücü istediğini yapmaya yeterlidir.  Yeni Başkan Donald Trump'a ilişkin de açıklamalarda bulunan Spicer Trump'ın çok zeki birisi olduğunu ve sahip olduğu bu zeka ile Obama döneminde yıkılıp dökülen her şeyi düzelteceğini belirtti. Türkiye'ye ilişkin ise Türkiye bizim dostumuzdurç Türkiye ile ABD arasına kimsenin girmesine müsaade etmeyeceğiz. 

 

Link: http://www.aksam.com.tr/dunya/spicer-teroristlere-1c-karsi-tavrimiz-net/haber-588081

Özet
:
Beyaz Saray'ın yeni sözcüsü Spicer, Trump'ın ilk görev gününde Türk basınından sadece AKSAM'a konustu: Türkiye ile ABD arasına kimsenin girmesine izin vermeyecegiz...
Sean Spicer:
www.yavuzatalay.com

www.yavuzatalay.net

Email

email@yavuzatalay.com

X