Kategoriler

Jared Kushner: "Mantıklı olan Türkiye ile birlikte hareket etmek"

YAVUZ ATALAY - ÖZEL RÖPORTAJ / WASHINGTON

Türk basınında ilk kez AKŞAM’a konuşan Jared Kushner “Erdoğan da Trump gibi ülkesini yeniden büyük yapmak için çalışıyor. Bu çalışmalarını takdirle izliyoruz” ifadelerini kullandı. 

ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve danışmanı olan Jared Kushner, Türk Basınından ilk kez AKŞAM’a konuştu. Beyaz Saray’da AKŞAM Gazetesi Washington Muhabiri Yavuz Atalay ile ayaküstü sohbet eden Kushner, Türkiye-ABD ilişkileri hakkında değerlendirmede bulundu. Son günlerde Avrupa’daki birçok ülkenin Türkiye’ye karşı tavrına ilişkin soruyu yanıtlayan Jared Kushner; “Kişisel olarak tartışmalardan ve kavgalardan uzak duran biriyim. Türkiye büyüyen bir ülke ve mantıklı olan Türkiye ve Türkiye gibi ülkelerle savaşmak veya kavga etmek değil, birlikte çalışmak” ifadelerini kullandı. 

ERDOĞAN'I TAKDiR EDiYORUZ 

Atalay’ın, “Kişisel olarak, Türkiye ve Türk hükümeti hakkında görüşleriniz nelerdir?” sorusunu cevaplayan Jared Kushner; Trump’ın “Make Great America Again” yani “Amerika’yı yeniden büyük yapalım” sloganına atıfta bulunarak, “Erdoğan da Trump gibi ülkesini yeniden büyük yapmak için çalışıyor. Bu çalışmalarını takdirle izliyoruz” dedi. Kushner, terörizme ilişkin soruya ise şu şekilde cevap verdi: Amerika ile Türkiye’nin ve diğer ülkelerin ortak çalışmaları terörü sonlandıracaktır. Bu konuda samimi adımlar atıyoruz ve Türkiye’nin de samimiyetine güveniyoruz.  

Ivanka Trump: Türkiye’yi seviyorum

Jared Kushner ile kısa bir sohbet gerçekleştiren AKŞAM Washington Muhabiri Yavuz Atalay, ABD Başkanı Trump’ın kızı Ivanka Trump ile de sohbet etti. Ivanka, muhabirimiz aracılığıyla, Türkiye’yi sevdiği mesajını iletti.

Ekonominiz güven veriyor 

Amerika ile Türkiye arasındaki dair pozitif yaklaşım sergileyen Kushner, “Türkiye gibi ülkeler, gelişmeyi seven ve bu gelişmeyi destekleyen potansiyele sahip ülkeler. Türkiye bu potansiyeli kullanıyor ve kendisine güçlü bir ekonomi oluşturuyor. Türkiye’ye baktığımızda, son yıllarda, güven veren bir ekonomiye sahip ve bunu geliştiriyor” İfadelerini kullandı. Hatırlanacağı üzere IMF Türkiye büyüme beklentisini yüzde 2.5 olarak açıklamış ancak daha 2017’nin ilk çeyreğinde Türkiye, yüzde 5 büyüme göstermişti. 

 

Link: https://www.aksam.com.tr/dunya/mantikli-olan-turkiye-ile-c2-birlikte-hareket-etmek/haber-646157

Özet
:
Türk basınında ilk kez AKŞAM’a konuşan Jared Kushner “Erdoğan da Trump gibi ülkesini yeniden büyük yapmak için çalışıyor. Bu çalışmalarını takdirle izliyoruz” ifadelerini kullandı...
Jared Kushner:
www.yavuzatalay.com

www.yavuzatalay.net

Email

email@yavuzatalay.com

X