Kategoriler

"Afganistan’da desteklediklerimiz Ladin’e dönüştü"

YAVUZ ATALAY - ÖZEL RÖPORTAJ  / WASHINGTON

Afganistan’da desteklediklerimiz sonradan Usame Bin Ladin’e dönüştü, şimdi aynı yanlışı YPG’yi destekleyerek yapıyoruz.

ABD yönetiminin Suriye’de DEAŞ bahanesiyle terör örgütü YPG/PKK’ya verdiği destek, kongre üyeleri arasında rahatsızlık yaratmaya devam ediyor. Demokrat Parti’nin Pensilvanya 13. Bölge Milletvekili ve Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi olan Brendon Boyle, Suriye’nin yeni dünya savaşının yapıldığı yer haline geldiğini belirterek, “İran, Rusya, Amerika, Çin... Herkes bu oyunun bir parçası. Bu arada da ordaki insanlar ölüyor, evsiz-yurtsuz kalıyor” dedi. 

TERÖR DESTEKLENMEMELİ!

Böyle, ABD’nin Suriye’deki müttefik politikasıyla ilgili de şu çarpıcı açıklamayı yaptı: Bazen, siyasette dış politikada kısa vadeli çıkarlar göz önüne alınıyor. Düşmanımın düşmanı dostumdur mantığı var. Bu bana pek doğru gelmiyor. 1980’li yıllarda Ruslar ile savaşsınlar diye bir grubu desteklemiştik. Maddi yardımlarda bulunmuştuk. Bu gruplardan biri daha sonra yolundan saptı. Amerika’ya karşı oldu. Hatta o gruplardan birisi döndü ve Usame Bin Ladin oldu. Şimdi aynısı Türkiye sınırında, Suriye’de oluyor. Bu oldukça yanlış. DEAŞ’i yenmek için bile olsa, terör desteklenmemeli.”

 

Link: https://www.aksam.com.tr/guncel/abdli-kongre-uyesinden-tarihi-tespit/haber-713932

Özet
:
Demokrat Parti’nin Pensilvanya 13. Bölge Milletvekili ve Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi olan Brendon Boyle, Suriye’nin...
www.yavuzatalay.com

www.yavuzatalay.net

Email

email@yavuzatalay.com

X